6 ONZE KONINGIN. alle bijzonderheden der jeugd zoo 1 1 1 goed hart oorspronkelijkheid. van menigen karaktertrek, die en liefdevol gemoed mede dat de Kroon op hare Dochter was overgegaan. .Haar troon vinde zijn hechten steun in de innige trouw en verknochtheid van het Nederlandsche Volk aan het Huis van Oranje. Moge de Almachtige God de gebeden verhoeren, die tot Hem opgezonden worden voor onze Koningin Wilhelmina; Hij neme haar onder Zijne heilige hoede en bescherming.” Ja, die gebeden werden opgezonden door allen die de kleine Koningin zagen opgroeien en zich mochten verheugen in hare voorspoedige ontwikkeling, onder de zorgzame hoede eener verstandige Moeder, welke in haar kind had op te voeden eene aanstaande regeerende Vorstin; geroepen om den schepter te voeren over Nederland en Insulinde. Gretig vernam men van ons Koninginnetje; getuigde van een van geestkracht en De laatste levensjaren van haar lijdenden Vader vermocht Zij te verhelderen. Hoe gelukkig was de grijze Vorst met zijn kind, dat Hij zoo innig lief hadmet Haar spelende wanneer de staatszorgen Hem vergunden, zich te wijden aan het familieleven, ook voor de Grooten der aarde de kostbaarste schat. Want de zoozeer benijde Koningskroon drukt de slapenreeds vroeg wordt het besef daarvan levendig bij hen, die zijn voorbestemd om haar te dragen. En toen onze Koningin nog een klein meisje was en met hare poppen speelde, moet Zij eens niet zonder kinder lijken humor dezen haren toenmaligen onderdanen hebben toegevoegd: „als ge u niet beter gedraagt, dan zal ik u straffen door u Koningin te maliën en dan hebt ge niemand meer om mee te spelen.”

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 133