1 10 ONZE KONINGIN. Door hare lieftallige verschijning, niet minder door vriendelijkheid en opvallenden eenvoud, had Zij stormen derhand aller sympathie veroverd. De komst der Koningin te Rotterdam had ten doel het leggen van een gedenksteen in de toen in aanbouw zijnde kade, waarmede de gemeentelijke havenwerken langs den zuidelijken oever der Maas werden uitgebreid ter herinnering aan deze plechtigheid bekwam zij den naamWilhelminakade.” Merkwaardig was het bezoek van den Keizer en de Keizerin van Duitschland aan onze Koninginnen en het kon de aandacht niet ontgaan, hoe de Monarch zich aangetrokken gevoelde tot onze Wilhelmina. In de legerplaats bij Oldebroek kwam H. M. het eerst officieel in aanraking met den troep. In alles werd belang door Haar gesteldeen eigenaardig schouwspel was het: het blonde meisje onvervaard bovenop een der zware vuurmonden, dien Zij eens ter dege wilde bezien. Het laat zich hooren dat die militaire feestdag bij officieren en minderen een [blijven- den indruk naliet. Te Apeldoorn werd door de jonge Koningin de eerste steen gelegd aan de Nederlandsch Hervormde Kerk, welke het kerkgebouw moest vervangen, den 29sten Maart 1890 door brand vernield. Nadat Zij op ieder der drie kleine zandsteenen, waarvan één in vergulde cijfers datum en jaartal der plechtigheid aangaf, met den hamer drie slagen gegeven had, sprak Zij.God zegene deze Kerk.” Den 25sten September van het volgende jaar kon zij worden ingewijd. Ook in het buitenland werd de lieftalligheid van Koningin Wilhelmina allerwegen geroemd en overal, waar Zij verscheen, maakte de Nederlandsche kolonie

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 137