Het 12 ONZE KONINGIN. Vorstin maak. beeld zij der onverbreekbare gehechtheid van en Volk. En dra i het Noorden, hoofdstad van melding verdient het bezoek volgde de zegetocht onzer Koninginnen in in de maand Juni; toen de schoone Friesland in feestdos was. Bijzondere ver- aan „Werkmanslust”, door de Vereeniging „Help u zelven” in I 872 opgericht, om den werkman eene geschikte, vooral ook gezonde woning te verschaffen; alzoo de Vorstelijke ingenomenheid ten volle waardig, zooals dan ook door den Voorzitter der Vereeniging werd aangemerkt: „een bewijs van belang stelling in het lot van den werkman, speciaal in zijn streven om door eigen krachtsinspanning het vaak kom- niervol bestaan te verbeteren.” Der Koningin werd door Friesche dames aangeboden een nationaal costuuni van oud Friesch model, waarbij een sierlijke juweelen hoofdnaald, een gouden oorijzer met knoppen, juweelen mutsenspelden, een chatelaine van gedreven goud, een collier en een gouden beugel met fluweelen taschin die kleeding verscheen Koningin Wilhelmina bij de Harddraverij, hetgeen niet weinig geestdrift verwekte. Eigenhandig reikte zij aan de over winnaars de behaalde prijzen uit. Ook werd de stad Sneek bezocht, ten einde een ander Friesch volksver- eene hardzeilerij op het Sneekermeer, bij te wonen. waren gedenkwaardige dagen, die van 17 tot 21 Juni 1892; zooals de Burgemeester van Leeuwar- deradeel getuigde „Door Hare verschijning in Friesland heeft onze aanminnige Koningin de harten van het Friesche volk veroverd. Hare Majesteit mag gerust zeggenIk kwam, ik werd gezien, ik overwon.” Niet minder innig was de ontvangst in Groningen,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 139