14 ONZE KONINGIN. goedheid en weldadigheidszin hier te lande in dankbare herinnering bleven. Naast den Duitschen Keizer waren onze Koninginnen hoofdpersonen bij de viering van het Groothertogelijk Gouden bruiloftsfeest. Het was op 22 October 1892, dat Koningin Wilhelmina op de Marinewerf te Amsterdam het naar Haar ge noemde oorlogsschip te water liet; voor deze zeldzame plechtigheid was H. M. gekleed in blauwen jekker met marinepet, dat Haar alleraardigst stond. Met een enkelen slag van de kleine zilveren bijl werd de draad door gesneden, die de klink tegenhield, en langzaam kwam het gevaarte in beweging, dat de helling afgleed en statig het water doorkliefde. Toen het korps Rijdende Artillerie te Arnhem den 2] sten April van het volgende jaar zijn eeuwfeest vierde, vereerden Koningin Wilhelmina en de Regentes dit korps, dat een zoo eervol verleden heeft, met hare tegen woordigheid. En een bijzondere eer werd aan het leger bewezen door de plechtige uitreiking van nieuwe vaandels en standaards aan de korpsen der infanterie en cavalerie, hetgeen op het Malieveld te ’s-Gravenhage geschiedde in tegenwoordigheid van het corps diplomatique, de leden der Conferentie voor het internationale privaat recht, die destijds in de residentie vergaderden; het Civiele Huis der Koningin, tal van civiele en militaire autoriteiten en verdere genoodigden. Koningin Wilhelmina deed dit eigenhandig en aan ieder der regiments-commandanten werd vaandel of standaard door Haar uitgereikt met de woorden: „Ik stel het op hoogen prijs, aan u het nieuwe vaandel te mogen uitreiken voor uw regiment, met mijn besten wensch voor dat regiment”, waarbij aan het vaandel

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 141