15 ONZE KONINGIN. van het regiment Grenadiers en Jagers door Hare Majesteit gehecht werd het Metalen Kruis, door Koning Willem II gedragen, en reeds in 1849 aan het oude vaandel bevestigd door Prins Hendrikdat van het 7de Regiment Infanterie werd wederom versierd met de medaille der Citadel van Antwerpen, gedragen door den generaal der infanterie D. H. baron Chassé. Deze verrichting, in luisterrijke omgeving, kon niet nalaten een diepen indruk te maken, en de mannen, die hunne vanen dus zagen wijden, zij namen ernstig zich voor, in de ure des gevaars te bewaarheiden de woorden, door de Koningin-Regentes hun toegesproken „Die vaandels, gij zult ze hoog houden onder alle omstandigheden tot eer van ons Volk, tot heil onzer Koningin en van het ons allen zoo dierbaar Vaderland”. Den 31sten Mei vertrok de Koningin naar het buiten land, om eenigen tijd te Vulpera in Grauwbunderland te verblijvende reis werd gemaakt over Neuwied, waar onze Koninginnen eene samenkomst hadden met den Koning van Zweden, het Rumeensche Koningspaar, de Vorstin-moeder van Wied en prinses Elisabeth van Waldeck-Pyrmont. De Koning van Zweden was hiertoe uit Ems gekomen en tot Niederlahnstein werden Koningin Wilhelmina en hare Moeder door Z. M. uitgeleide gedaan. Te Davos-Platz bevonden het Bestuur van de aldaar gevestigde Nederlandsche Vereeniging en ruim 60 Nederlanders, die in de badplaats verblijf hielden, zich aan het station om hunne Koningin te verwelkomen. Den 2den Juni te Vulpera aangekomen, werd „Villa Wilhelmina” betrokken; de gezonde, versterkende boschlucht deed onze jonge Koningin goed. Over München, waar een paar dagen gebleven en een be-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 142