16 ONZE KONINGIN. een zoek ontvangen werd van den Prins-Regent van Beieren en Prinses Ludwig, lieerden de Vorstinnen naar het Vaderland terug, om weldra zich te begeven naar Middelburgaanleiding tot dit bezoek was de her- onthulling van het verplaatste standbeeld van onzen beroemden zeeheld De Ruyter. Wel had de Regentes eene eenvoudige ontvangst verzocht, maar te Middelburg had men zijn uiterste best gedaan om niet bij de Noordelijke provinciën achter te staan. Men was op het denkbeeld gekomen, Koningin Wilhelmina een overzicht te geven van de onderscheidene Zeeuwsche kleederdrachten een dertig tal meisjes in Zeeuwsch costuum werden aan Haar voorgesteld, en een harer bood sieraden aan, bij de ge westelijke kleeding behoorende. Wat heerschte er in die dagen een opgewekte, ge zellige toon in Middelburg, waar evenzeer allen als om strijd hunne ingenomenheid met de jeugdige Koningin betoondentot zelfs vele buitenlandsche journalisten, voor deze feestelijke gelegenheid in Zeekinds hoofdstad ge komen, die den mond vol hadden van: „la charmante petite Reine”, en er over uit waren dat Zij zoo onge dwongen te midden van het Volk zich bewoog; zoo ganseh anders dan in hun land, waar ter bescherming van het Hoofd van den Staat soms uitgebreide voor zorgsmaatregelen getroffen werden. Met genoegdoening mocht men hen er op wijzen, dat hier in Nederland de Koningin hare bescherming vindt in de liefde en aanhankelijkheid harer onderdanen. Het feest te Vlissingen werd ingeleid door eene revue op de Schelde, waar op de reede Hr. Ms. fregatten ,.de Ruyter” en „Atjeh”, met de pantserschepen „Guinea” en „Stier” in orde van bataille lagen; Koningin

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 143