17 ONZE KONINGIN. beeld, op marmeren aangeboden door de souvenir van haar 23 Augustus 1894. De regen mocht de kleurrijke versieringen teisteren, ’s avonds de flikkerende lichtjes uitdooven niet de geestdrift der feestvierende Zeeuwenevenmin als het ongunstige weder van invloed was op het onverstoor baar goed humeur van onze jonge Koningin. Het was voorzeker een nationaal feest, dat in Zeeland gevierd werd; ook hier was de ontvangst schitterend wat meer zegtzoo recht hartelijk geweest Een gelukkig denkbeeld was; om den Helder, Breda en Alkmaar, waar de officieren van zee- en landmacht hunne opleiding ontvangen, het voorrecht van een bezoek der Koningin te schenken. Het eerste werd dit genoten door den Helder, waar op de reede van Texel eene vloot-revue plaats had. en het Koninklijk Instituut voor de Marine bezocht werd. Te Breda werd in oogenschouw genomen de K. M. Academie, gevestigd in het oud, eerbied waardig kasteel, door graaf Hendrik van Nassau gesticht, 2 Wilhelmina begaf zich aan boord van een der stoom schepen van de Maatschappij „Nederland”, en hoe ongunstig het weder ook was, gedurende den ganschen tocht bleef Hare Majesteit op het dek. Nadat een bezoek gebracht was aan de merkwaardige Tentoonstelling van voorwerpen, schilderijen, enz., be trekking hebbende op het leven van Michiel Adriaansz. De Ruyter, werd het standbeeld op de Rotonde van den Noordzee-Boulevard door de Koningin onthuld eigenhandig legde Zij een prachtigen lauwerkrans op het voetstuk van het monument. Een nauwkeurige afbeelding in zilver van het stand- voetstuk, werd Hare Majesteit ingezetenen van Vlissingen, als bezoek aan de Gemeente op

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 144