18 ONZE KONINGIN. op last van Prins Willem III voltooid, en in 1828 door Koning Willem I bestemd tot opleiding van de officieren der landmacht, zoowel in het moederland als in Indië. Tevens werd hulde bewezen aan de bij Antwerpen ge sneuvelden, wier laatst overschot te Ginneken rust door Koningin Wilhelmina werd een krans geplaatst onder dien, door haren Vader gehecht aan het monument, dat 30 November 1874 door Hem werd ingewijd. Ook de kort te voren opgerichte Cadettenschool te Alkmaar mocht de Koningin binnen hare muren zien. Onuitwischbaar was de indruk, dien adelborsten en cadetten bijbleef, na zoo vleiend bewijs van belangstelling gegeven door Haar, aan wie zij hun leven hebben gewijd. Hoogst merkwaardig was het verblijf te Londen wel is waar onder aangenomen naam, daar de reis naar Engeland inzonderheid eene opvoedkundige strekking had, doch het bleek ondoenlijk, het incognito van Koningin Wilhelmina in de Britsche metropole te be waren. Hare Majesteiten hadden in de rumoerige wereldstad een rustig tehuis gevonden; namelijk in Browns-hotel, in Albemarlestreet gelegen. De voor naamste bezienswaardigheden van Londen werden bezocht: het National History Museum in Kensington en het "wereldberoemd Britsch museum, Parlements gebouw en Westminster-hall, de City met haar vermaard Poortershuis, waar de Koninginnen de gastvrijheid genoten van lord-mayor en echtgenootede Munt, de Engelsche Bank, Hamptoncourt, enz. In Windsor-Castle werd de jeugdige Koningin Wil helmina hartelijk ontvangen door de hoogbejaarde Queen Victoria voorzeker een opmerkelijke samenkomst van de oudste en de jongste Koningin. Hier kon geen sprake meer zijn van incognito; met vorstelijke eer

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 145