19 ONZE KONINGIN. aan de werd Zij gerecepiëerd, de Koningin der Nederlanden. Met Victoria maakten onze Vorstinnen een rijtoer door het uitgestrekte park van Windsor; de Britsche Vorstin betoonde zich zeer ingenomen met het bezoek der Nederlandsche Koninginnen. In Hatfield-house werden deze ontvangen door den markies van Salisbury. De Prins en de Prinses van Wales noodigden Haar in Marlborough-house, en deden Haar uitgeleide aan het station, toen het oogenblik van vertrek gekomen wastwee dagen later dan aanvanke lijk was bepaald. Onze Koningin had een bijzonder gunstigen indruk gemaakt aan het Britsche Hof en niet minder in wijderen kring; hare minzaamheid, hare .ladylikeness” hadden ieder voor Haar ingenomen. De voornaamste Londensche bladen wijdden aan haar verblijf hoofd artikelen, van waardeering getuigende voor Koningin Wilhelmina, het hoofd van het doorluchtig Oranje-huis, welks glorie in de geschiedenis onafscheidelijk is ver bonden met die van Engeland. En de „Times” drukte zijne verwachting uit, dat Neerlands toekomst zal zijn zooals zijn schoon verleden was. De reis naar Engeland had alzoo ten volle bedoeling, aan de verwachting, beantwoord. In de maand Mei 1895 kwamen de zuidelijke provin ciën aan de beurt om Koningin Wilhelmina te ont vangen. Daar te ’s Hertogenbosch geen geschikte gelegenheid kon worden aangewezen om de Koninginnen met haar gevolg te logeeren, werd gebruik gemaakt van het Keizer-Karelhótel te Nijmegen; uitnemend hiervoor ingericht, ofschoon het een bezwaar was. dat ’s morgens van Nijmegen naar de Brabantsche hoofd stad moest worden gereisd en des avonds teruggekeerd

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 146