20 ONZE KONINGIN. omstreken helmina naar Gelre’s lustoord, ’s Hertogenbosclr en niet de prachtige kathedraal en het Huis van de Illustre Lieve Vrouwen Broederschap of' het „Zwanebroeder- huis”, waarvan de Groote Zwijger wereldlijk lid was; met het Doofstommen-instituut te St. Michiels-gestel en het droeve gesticht „Voorburg” werden bezocht, het laatste terecht niet door onze Koningin; Tilburg, met zijn belangrijke fabrieken; Venlo en de Gymkhana-races op de naburige heide, ter eere van onze Koninginnen georganiseerd; en eindelijk Maastricht, overal dezelfde opgewondenheid en geestdrift, zich openbarende in rijke versieringen en hartelijke toejuichingen. Was te Tilburg opvallend geweest het monster concert, waaraan niet minder dan zestig muziekgezel schappen deelnameneen dergelijke betooging was in Maastricht de groote fakkel-optocht van negen-en- twintig vereenigingen, te samen 1500 personen; een eindelooze stoet, phantastisch verlicht door fraaie transparanten, veelkleurige ballons en bengaalsch vuur. De Tentoonstelling der „Vereeniging ter bevordering van tuin- en landbouw” in het Hertogdom Limburg werd door Hare Majesteiten belangstellend bezocht. Bovenal opmerkelijk was de tocht van Koningin Wil helmina in den St. Pietersbergop zichzelf reeds interessant, maar thans in meerdere mate door de verrassingen, die Haar wachtten in de anders zoo sombere, eindelooze onderaardsche gangen. Door Dr. Fouquet, Schols en Nyst namens de „Vereeniging van vrienden van kunst, wetenschap en letteren” verge zeld, begaf onze jeugdige Koningin zonder schroom zich in dit duister labyrinthvoorafgegaan door eene vrouw met twee toortsen, die haar grillige schaduwen wierpen in deze donkere omgeving, waar de muren tal

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 147