21 ONZE KONINGIN. herinneren aan be- aan den Si. Pieters- stukje steenkool uit, aan deze onder- uur duurde, zonder dat Koningin vermoeidheid gaf. de St. Servaaskerk de kapel van Keizer hooge, donkere van aanteekeningen bevatten en. zoeken, door Vorstelijke personen berg gebracht; o.a. door Keizer Napoleon I. en door onze drie Koningen. Onverhoeds stond men voor de geïmproviseerde „Wilhelmina-galerij”; eene nabootsing van een der gangen van een kolenmijn te Kerkrade, en de Koningin zelve zocht een om dit mede te nemen als souvenir aardsche wandeling, welke meer dan een langs weinig gebaanden weg, Wilhelmina eenig teeken van 1 Interessant was het bezoek aan zoowel aan de crypten als aan Karei. Naar die kapel voert een zeer wenteltrapwaarna onze Koningin ook den toren wenschte te beklimmen. Eerst toen de tocht levens gevaarlijk begon te worden, kwam Zij tot staan, en na de leuke opmerking dat het niet aangenaam is „den hals te breken”, zocht zij den beganen grond weer op. Schitterend was het Concours Hippique, door den Cercle equestre van Maastricht gegeven. Vele vreemde lingen waren daarbij tegenwoordig, en de aanwezige Belgische officieren werden aan Hare Majesteit voor gesteld. Het belangrijk verblijf in Limburgs hoofdstad zette de kroon op de warme ovaties, in de verschillende provinciën Haar gebracht, en ook hier werden ter herinnering medailles geslagen, waarop de beeltenis van onze jeugdige Vorstin prijkt. Een tegenhanger van de inwijding der vaandels was de hulde aan het Indische leger in het Malieveld te 's Gravenhagegeneraal Vetter en de overige dapperen, die de schoone Militaire Willemsorde de generaal het Commandeurskruis de eeresabel of het eereteeken

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 148