24' ONZE KONINGIN. provincie ruimschoots gelegenheid geschonken om Koningin Wilhelmina te aanschouwen in haar innemend optreden, en althans tijdelijk te deelen in een voorrecht, uit den aard der zaak voor de residentiehewoners weg gelegd. Deze toch zagen veelal Haar geruimen tijd onafge broken in hun midden. Had men in de kinderjaren van de Koningin zich moeten vergenoegen met Haar gade te’slaan, wanneer Zij op den openbaren weg zich ver toonde of deel nam aan de nationale sport op het ijs toen Zij de kinderschoenen was ontwassen en gerijpt tot jonkvrouw; toen Zij hare belijdenis had gedaan en deel nam aan officiëele ontvangsten en hoffeestentoen Zij ’s winters geregeld Diligentia-concerten en andere openbare uitvoeringen vereerde met hare hooggewaar deerde tegenwoordigheid, toen kwam er iets meer gezelligs in het samenzijn van Hare Majesteit en de overige ingezetenen der residentie. Een bijzondere aantrekke lijkheid oefende het bij voortduur uit, als de Hagenaars hun jonge Koningin eens, zoo in den waren zin van het woord, in hun midden zagendoorgaans bleef er dan geen plaatsje onbezet in de zaal en te vergeven was het wanneer, nadat allen eerbiedig waren opgerezen bij het binnentreden van de Hooge bezoekster en men Haar vriendelijk' die begroeting had zien beantwoorden, degenen die op de mindere rangen hadden plaats ge nomen, nooit vergetende; te vergeven was het, zoo wel eens wat onbescheiden de blik gericht bleef op de Koningsloge, waarin de bekoorlijke verschijning als magnetisch dien aantrok. En eerlang zal aller blik gevestigd zijn op Haar die ernstig werd voorbereid voor de gewichtige roeping, welke Zij heeft te vervullen Haar, die weldra zal worden

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 151