54 PRINS WILLEM I. Archives ou corresponda.nce inédite de la Maison d’Orange Nassau, etc me semble long naiant huiselijken haard hield hij zijn jonge echtgenoote getrouw op de hoogte van de gebeurtenissen, uit welke brieven een onbepaald vertrouwen spreekt. Door de goede zorgen van Groen van Prinsterer zijn ons 22 van die berichten, geschreven in de leger kampen vóór Geniblours, Avesnes, Atrecht e. a. mede gedeeld 1). Over ’t algemeen in teederen stijl, geven zij, zonder hartstochtelijk te zijn, den indruk van eene van weers kanten bestaande zuivere genegenheid. Zoo schrijft hij o. a. den 17 Juni 1552 uit Geniblours: „Ma femme, combien que je n’ay mille mattier, ne „nulle novelles pour vous escripre, toutefois n’ay volu „fallir de vous escripre ceste, seulement pour vous donner „um peu d’emvie de me advertir accungfois de vos „novelles et de votre sancté, car je ne vous serois asses „escripre comme le temps „nouvelles de vous”. Den 11 Juli d. a. v. te Mons verblijvende, heet het „Ma femme. Je receu oujourdhui deux de vous lettres „vous asseurant que ne me seroit venir chose plus „agréable que avoir novelles de vous et estre advertir „de votre sancté”. In een brief gedateerd Arras 13 November van ’t zelfde jaar, komen de volgende regelen voor „attendant novelles de la Royne, lesquelles ne porront „tarde plus long temps et quant ce novelles seront venu. „ne delessere d’en vous advertir incontinent et en „cas nous sommes licencié, viendray moimesme. si plait „a Dieu, vous porter les novelles et voulderoy que se

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 183