56 PRINS WILLEM I. Zie belangrijk art. over dezen grafkelder in Geld. Volks almanak 1896, bl. 165, e. v. 2) Overleden te Brugge den 28 Februari 1618 en te Diest bijgezet. Hij was 23 Nov. 1606 te Fontainebleau gehuwd niet Eleonora, Prinses van Bourbon geb. 30 Apri] 1587. f op het kasteel Muret 20 Januari 1619 (dochter van Hendrik I. Prins van Condé en van Charlotte Catherine de la Trémouille). Hun huwelijk was kinderloos. den 7 December 1554 overleden, zeer vermoedelijk te Buren, en aid. bijgezet in de Vorstelijke grafkelder. Philips Willem, geb. op het kasteel te Buren 19 Dec. 1554. 2) Een der hartelijkste brieven uit dien tijd, mag hier ter plaatse nog wel eens in zijn geheel worden afge drukt, als bewijs van de goede verstandhouding, die tusschen de beide echtgenooten bestond. Zij is gedateerd Echerennes 5 December 1555. „Ma femme (zoo schrijft hij) Je vousavoisja „prié par deux de mes lettres, que vous ussies de mes „affaires, comme vous feries des vostre, mesmement „come je vous ay aussi mandé, que tout ce qui est a „moy est vostre, parquoi me avois remis a vous mes- „mement, aussi pource que jé [)j'ai] issi tant de rom- „pemens de teste, que ne pens entendre bonnement a „mes affaires Au surplus, ma femme, quant a „ce que m’escripves par vostre derniere lettre, que „vous estes en paine pour ce que ne vous ay escript „en si long temps, ne scassant si set [c’est] par „adventure que je serois course a [courroucé contre] „vous, je eus pensé que l’amitié qui est entre nous „deux, eus esté si bonne, que tous ses suspicions „seriont amvoié, mesmement que me eussies tenu plus „discret que de me course sans occasion, et que jé

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 185