69 PRINCE MOUMNGH, ENZ. aan bearbeid, doorlezen, Hem werd in het jaar 1846 in zijn geboorteplaats een standbeeld opgericht. De Vereeniging „die Haghe” zal hem in dit jaar eeren. door een medaillon-portret te plaatsen in zijn vroegere woning, het huis in de Raamstraat, no. 47. waartoe de eigenaar, de Heer J. W. Michaël, lid onzer vereeniging, welwillend toestemming gaf. Eene kleine tentoonstelling zal aan die plechtigheid verbonden worden. April 1898. op dat gebied wil leeren kennen Simon Stevin bestudeeren. tot zijn onsterfelijke eer” reken de inspanningen waarmede hij zich kort opstel in een bijschrift bij de prent van den zeil wagen te doen overgaan. Simon Stevin van Brugge 1) die door oorspronkelijkheid, orde en veelvuldige kennis onder de voornaamste wis kundigen van Nederland prijkt, die door de toepassing zijner kundigheden groote diensten aan zijne mede- burgeren heeft bewezen, en dien onder de opbouweren der Nederlandsche taal eene eervolle plaats toekomt, heeft tal van belangrijke geschriften het licht doen ziep, die voor den deskundige, in de eerste plaats, de lofspraak staven, welke voorafging. Tot leermeester van Prins Maurits verkozen voelde deze Vorst zich al terstond tot hem aangetrokken, zoodat hij, zelf zeer geneigd tot de wiskundige wetenschappen, hem zijn volle vertrouwen schonk, en de toepassing dier wetenschappen in zijne krijgskundige verrichtingen deed afspiegelen. Wie Prins Maurits moet de werken van Daarin kan men schap vinden, van die oefeningen overgaf, wat al vakken hij heeft hoe veel geschriften hij te dien einde heeft en hoe oorspronkelijk hij hierbij te werk ging. Stevin werd dan ook tot twee aanzienlijke en be langrijke waardigheden verheven, waardoor hij in de

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 197