88 HEI' HUWELIJK VAN PRINS WILLEM II. hem en zijn gevolg in 80 koetsen naar Londen bege leidde. Overal waar de lange stoet voorbijtrok werd de Prins door de bevolking met oprechte blijken van vreugde en ingenomenheid begroetde opgewondenheid bereikte haar toppunt bij de aankomst te Londen waar de straten met een juichende en jubelende menigte waren gevuld. Lindsey geleidde den Prins terstond naar het Koninklijk paleis, aan welks ingang de Prins van Wales en de hertog van York hun aanstaanden schoon broeder opwachtten, dien zij aan hunne ouders voor stelden. De hoofdsche manieren van den jeugdigen Prins, de ongedwongen en toch vorstelijke wijze van zijn optreden, deden hem aller harten winnen en boezemden reeds van den aanvang af aan den Koning en de Koningin een oprechte genegenheid in te zijne opzichte, zoodat zij hem al aanstonds als een hunner eigen kinderen behandelden. Na den Koning en de Koningin te hebben begroet, begaf Willem zich naar het hotel van den graaf van Somerset, dat voor zijne bruid in gereedheid was gebracht, terwijl het daaraan grenzend hotel van den graaf van Arondel, ten zijne dienste was gesteld. De eerste ontmoeting van de beide jongelieden was nog al stijf, wat niet te verwonderen is, daar de ouders der bruid daarbij tegenwoordig warenmaar reeds na enkele dagen werd hun omgang ongedwongener en schreef de Prins aan zijn vader, dat zij reeds veel van elkander hielden en hij voegde er bij dat hij de Prinses in werkelijkheid veel mooier vond, dan op haar portret. Nadat de eerste plechtigheden hadden plaats gehad, kwamen ’s Konings commissarissen weder met de Neder- landsche gezanten bijeen, om den dag der huwelijks voltrekking vast te stellen. De laatsten drongen op

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 221