y 89 HET HUWELIJK VAN PRINS WILLEM II. rijtocht van de Koningin met de jongge- de beide engelsche prinsen door Hydepark spoed aan, daar de Prins niet lang in Engeland zou kunnen vertoeven, omdat hij zijn vader in het leger moest vergezellen, en de tijd weldra zoude aanbreken, waarop de krijgsverrichtingen een aanvang konden nemen, en daar de engelsche heeren berekenden dat de voorbereidselen voor eene plechtige huwelijksinzegening minstens eene maand vorderden, werd er besloten, dat het huwelijk in stilte zoude worden voltrokken op Zondag den 12™ Mei. In den ochtend van dien dag werd de Prins met zijn gevolg en de Nederlandsche gezanten door den graat' van Holland aan zijne woning afgehaald en in statiekoetsen naar het Koninklijke paleis Whitehall gebracht, waar hij door zijne bruid en hare ouders werd ontvangen. Te twaalf ure had de plechtige in zegening plaats. De Prins werd naar de kapel begeleid door de nederlandsche gezanten kort daarop verscheen daar de Koning, gevolgd door Prinses Maria, begeleid door den Prins van Wales en de hertog van York. Nadat ’sKonings aalmoezenier, de bisschep van Lincoln, de kerkelijke inzegening had volbracht, begaf het geheele gezelschap, de Koning vooraan gaande, gevolgd door Prins Willem tusschen de beide Engelsche prinsen, waarachter Prinses Maria tusschen Brederode en Aerssen, zich naar een aangrenzende zaal, alwaar de bisschop tot de jonggehuwden eene korte aanspraak hield. Toen deze was geëindigd, bracht de Koning bruid en bruidegom naar de vertrekken der Koningin, die als roomsch-katholieke, de kerkelijke plechtigheid niet had bijgewoond, alwaar zij, geknield den zegen hunner ouders ontvingen. Met een rijtocht huwden en

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 222