92 HET HUWELIJK VAN PRINS WILLEM II. Op de meest omslachtige wijze werd in ellenlange volzinnen uitgesponnen wat de Prins al niet aan de Vorstinnen namens de Staten zoude moeten voorhouden gelukkig voor hem dat geen der Edel Hoogmogende heeren hem vergezelde, zoodat hij vrijheid behield om J) Toen de Koningin later aan Mortagne deed weten, dat zij eerst op den 18en Maart in haar eigen menaige dacht te gaan, verlengden de Staten het defroiement tot den avond van den 17en Maart. der hooge gasten te bespreken want de Staten zouden de Vorstinnen en haar gevolg op hunne kosten de twee eerste dagen van haar verblijf onderhouden en ze verlangden dat zij heerlick ende magnificquelick zouden worden getracteerd. Daartoe moest Mortagne zorgen dat in de kelders van het Hof werden gebracht 15 a 16 okshoofden witte en roode franschen wijn, en rijnschen wijn naar evenredigheid, terwijl hem bijzonder op het hart werd gedrukt, dat hij zoude toezien, dat de schotels die voor de vorstelijke tafel waren bereid, ook aldaar werden voorgediend en niet op een der tafels van het gevolg afdwaalden. Daar slechts 20 personen van het gevolg in het Oude Hof een onderkomen konden vinden, zorgde de Magistraat van den Haag, dat de overigen bij Haagsche burgers werden gehuisvest, die daarvoor gedurende 14 dagen het gewone logysgeld zouden ontvangen. Wat het ceremoniëel der ontvangst zelf betrof, besloten de Staten-Generaal, dat de Stadhouder en zoo deze ver hinderd mocht zijn, Prins Willem, de beide Vorstinnen te Hellevoetsluis zoude ontvangen en Haar aldaar namens de Staten welkom heeten bij het betreden van de bodem der vereenigde Provinciën. Op de meest omslachtige wijze werd i

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 225