95 HET HUWELIJK VAN ÈBINS WILLEM II. dat alles te Dover voor de inscheping der Koningin gereed was. kwam een koerier uit Helvoet met de tijding, dat een Adviesjacht was binnengeloopen meldend dat de beide Vorstinnen zich met haar gevolg hadden ingescheept, en nauwelijks had deze zich van zijn plicht gekweten, of hij werd door een ander gevolgd, die kwam boodschappen, dat de Engelsche transportschepen te Hellevoetsluis reeds aan den horizont zichtbaar waren, zoodat de geheele scheepsmacht ’s avonds aldaar voor anker zoude kunnen komen. Nu moesten alle maatregelen met de meesten spoed worden genomen. Terwijl de Prins aan de Staten kennis gaf van de berichten die hij ontvangen had om zich daarna over Rotterdam en Dordrecht naar Hellevoetsluis te begeven, ten einde zich tevens te overtuigen dat in beide steden alles voor een plechtige ontvangst was in gereedheid gebracht, spoedde Prins Willem zich, vergezeld van de beide zoons der Koningin van Boheme en van een talrijk en aanzienlijk gevolg langs den kortsten weg over de veren naar Hellevoetsluis. in de hoop daar nog te kunnen aankomen voordat de Engelsche schepen het anker hadden kunnen werpen. Maar hoeveel spoed de jonge Prins ook maakte, hij kwam toch te laat in de haven aan, want de Koningin en de Prinses waren reeds aan land gekomen en hadden haren intrek genomen in de gebouwen der Admiraliteit. Na de eerste be groeting deelde Prins Willem aan zijne schoonmoeder mede welke plannen voor hare plechtige ontvangst waren ontworpen, maar hij vond haar volstrekt niet genegen, om die goed te keuren. Koningin Henriette gevoelde zich zoo vermoeid en aangedaan door de zee reis, waarop zij met storm en ruw weer te kampen had gehad, dat zij haar verlangen te kennen gaf, om

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 228