97 HET HUWELIJK VAN PRINS WILLEM II. Nog vóór den middag was het gelieele gezelschap te Honselaarsdijk aangekomen, alwaar Frederik Hendrik allereerst al het bezienswaardige in het paleis en in het park deed bezichtigen, waarna den maaltijd aan verschillende tafels en in verschillende zalen werd ge bruikt de Koningin noodigde aan hare tafel hare dochter Prinses Maria, Prins Frederik Hendrik en zijn zoon en de beide zoons der Koningin van Boheme. Nadat de maaltijd was afgeloopen, deden de heeren van Teresteyn en van Vosbergen zich aanmelden om de beide Vorstinnen namens de Staten-Generaal te verwelkomen, die door de Koningin en de Prinses ieder in een afzonderlijk vertrek werden ontvangen. Ook de Koningin van Boheme was op Honselaarsdijk gekomen om hare schoonzuster en hare nicht te be groeten, terwijl ook de Fransche gezant in den Haag, de la Tuillerie, der Koningin zijne hulde kwam aanbieden. Nadat al die bezoeken ontvangen waren reed de lange sleep rijtuigen naar den Haag in welks nabijheid de Haagsche karossen zich aan den stoet aansloten. Het was reeds avond toen men de Loosduinsche brug over reed, op welk oogenblik de klokken van den Grooten toren werden geluid en drie salvo’s met het geschut werden afgevuurddoor de. zorgen van den Haagschen magistraat, was de toren door het uithangen van een aantal lantaarns verlicht, terwijl langs den weg dien de vorstinnen moesten volgen, niet minder dan 288 brandende pektonnen op houten palen ge plaatst waren. De zes vendelen der schutterij waren langs den weg opgesteld, terwijl de stadhouderlijke garde op de Groenmarkt in slagorde stond geschaard. Aldus reden de vorstinnen, omgeven door het gejuich en de vreugdebedrijven der bewoners naar het Oude Hof, 7

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 231