99 HET HUWELIJK VAN PRINS WILLEM II. door een zijdeur op eens twee dames binnen, die zij niet kenden, waarom zij aan hun leidsman vroegen, wie deze wel waren. En toen zij van hem hoorden dat dit waren de Koningin en de Prinses Royal, verloren zij hunne tegenwoordigheid van geest niet, maar zonder de komst van Heem vliet af' te wachten, stelden zij zich in eerbiedige houding en met een diepe buiging voor de Koningin, die door Doublet aldus werd toegesproken „Grande Reyne. Nous nous sommes enhardis de prendre „audience de Vostre Maiesté, pour au nom dn Magistral „de ceste ville, qui se tient treshonoré de l’heureux „arrivement et presence de Vostre Ma,é., présenter leur „treshumble service. Supplions pour cela vostre Maiesté „que puissions avoir l'heur des commandements de V. M. „que nous attendrons d’heure en heure. Grande Reyne, „Dieu veuille fondre sur V. M. toutes sortes de bénédic- „tions, tant au faict du mariage de la Princesse de „la Grande Bretaigne, qu’en toutes aultres choses qui „puissent estre au coeur de V. M. Nous supplions derechef „V. M. que puissions scavoir ce qu’est du plaisir de V. M. „et nous ne manquerons d’y obeir et le mettre en „oeuvre, tant que sera de nostre pouvoir. Nous n’im- „portunerons plus V. M. et avecq permission de V. M. „prendrons congé’’. Nadat de Koningin de heeren met de woorden: „Je vous remercie bien fort” had bedankt, ging zij op een stoel naast den schoorsteen zitten, terwijl de Prinses aan de andere zijde daarvan plaats nam. De Schout en de Burgemeesters begaven zich nu tot haar, waarbij Doublet haar aldus toesprak: „Grande Princesse, Nous venons au noin du Magistral „de ceste ville offrir a Vostre Altesse Royale leurs treshumbles services et Vostre Altesse Royale congra- „tuler a cause du Mariage de V. A. R. avecq son

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 233