101 HET HUWELIJK VAN PRINS WILLEM II. samengesteld. Een groot deel van liet engelsche gevolg der Prinses werd daarin niet opgenomen, wat niet te verwonderen is, daar zoowel de hoog- als de laagge plaatsten. daarvan buitensporige eischen stelden. Zoo verlangde b. v. de gravin van Rocksborrow, de gouver nante der Prinses dat men haar jaarlijks voor haar menus plaisirs 80.000 gulden zou geven, en de kok der Koningin vorderde bij zijn aankomst, dat men hem voor zijn maaltijd zes gerechten zoude opdisschen. met de bedreiging, dat hij terstond naar Engeland zoude terugkeeren, als men aan dat verlangen niet voldeed. Het gevolg van den Prins en de Prinses werd samen gesteld met 60 personende heer van Heenvliet weid tot Hofmeester, en zijne echtgenoote, lady Stanhope tot gouvernante der Prinses benoemd. Nadat de Koningin en de Prinses met de beide Prinsen verschillende steden van Holland hadden bezocht, alwaar zij, vooral te Amsterdam met grooten luister werden ont vangen, vertrok de Stadhouder met zijn zoon naar het leger, dat zich bij Lith en Lithoyen aan de Maas ver zameld had. Daar de Koningin haar verlangen had te kennen gegeven de Nederlandsche troepen in oogen- schouw te nemen, verschafte de Stadhouder haar daartoe gaarne de gelegenheid: den len Juni werd op eene vlakte nabij de bovengenoemde dorpen een wapenschouwing gehouden over 180 vendels voetvolk en 65 compagnien ruiterij. De Koningin en de Prinses, die met alle dames van haar gevolg het middagmaal hadden gebruikt in het nabij gelegen fort Voorn, werden vóór haar vertrek van daar naar Utrecht door drie salvo’s der geheele artillerie begroet. Nadat de veldtocht geëindigd was, wilde de Prins aan de Koningin een schitterend ballet in de Ridderzaal

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 235