151 PRINS WILLEM IV. Bijlage A. VERKLAARING VAN DE TYTELPRINT 1). „De Vierde Willem, wiens Afbeeldzel gy hier boven In 't eerste rond beschouwt, en uit wiens aangezicht De deugden straalen, die ons alles goets belooven. Waar door hy Nederland aan zyn persoon verplicht. Vertoont zich, daar hy, met veel pracht, als Stedehouder, In Hollands Hofstad na 't Verkiezen ingehaalt, Het vreugd bevestigt wordt, en. neemende op zyn schouder Den last van 't Staatsbestier, 's Volks hoop en wensch betaalt Terwyl de Faam zyn' Lof verbreidt door lucht en wolken. En dien doet klinken met zyn deugd door gantsch Euroop’, Ja zelf Oranjes Naam by afgelegen Volken Bekent maakt, als de Zuil en Steun van Neêrlands hoop. Het twede Tafereel, ter rechter zy’ gehangen, Verheelt de Uitroeping en de Vreugde te Amsteldam. Het derde, aan de andere zy’, hoe hy daar wierd ontfangen, Toen hy uit Vriesland met de Jachten binnen kwam, Het vierde toont zyn komst in Zeeland, daar de stranden Van vreugde daverden, op de aankomst van dien Held. In 't vijfde ziet men, hoe de Vreugdevuuren branden, Toen hy in Utrecht met veel pracht was voorgestelt. De Gotsdienst, onder aan ter rechter zy gezeten By 't rookend Altaar, met haar waardste Zielsvriendin, De Dierbre Vryheid, by geen schatten af te meten, Met haar Oranjetak, verheugen zich reets in Een Opperhoofd, dat zy als haar' Beschermer achten, Wiens Wapen zich vertoont in ’t midden voor den Voet. De Hemel sterk' den Prins door Zyne Onzichtbre krachten. Op dat hy Nêerland redde uit druk en tegenspoedt!" Van ..Beschryving der verkiezing van zyn Hoogheid. W. C. II. Friso, tot Stadhouder enz. enz. enz. der Vereenigde Provinciën". De prent is gemerkt S. Fokke. 1747.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 288