175 KONING WILLEM I ALS EKFPKINS ENZ. 'j De afbeelding van de vaandeluitreiking is, bij gebrek aan beter, genomen uit Mijne Emigratie in Duitschland, Engeland en Ierland in de jaren 17991802” door een ongenoemden. te Newport. Enkele dagen later werd in de Parkhurst de brigade bijeengetrokken, uitgenomen het regiment Jagers, dat aan de vaste kust van Engeland, te Lymington, in bezetting lag. In genoemde vlakte werd elk korps zijn toekomstige standplaats aangewezen. Het lste regiment Infanterie bleef' er, het 2de regi ment kwam te Newport, terwijl het 3de en 4de regiment een kampement betrokken. Aldus vereenigd, verzamelden de vier regimenten op de exercitie-dagen zich om drie uur des morgens en verscheen schier dagelijksch de Erf prins tegen half vier, om de leiding der oefeningen op zich te nemen. Op den 6den Augustus 1800 had er op de vlakte van de Parkhurst eene voor den krijgsman allerbelangrijkste plechtigheid plaats: aan elk der vier Infanterie-regimenten zouden twee vaandels worden uitgereikt, namelijk een Engelsch en het aloude Prinsenvaandel. Deze vaandels, met overtrekken bedekt, werden binnen het door de troepen gevormde carré gebracht, waar zij ontrold en in handen werden gesteld van den Erfprins en van generaal Don. Vervolgens ontvingen de twee jongste vaandrigs van elk regiment, geknield en met ontbloote hoofden, het Prinsenvaandel uit handen van den Erfprins en het Engelsche uit handen van den generaal, terwijl de troepen het geweer presenteerden en de muziek de volksliederen speelde, God save the King en Wilhelmus van Nassauen. Ten slotte werd door den veldprediker van het 3de regiment, Ds. Martinius, eene op de ge legenheid passende redevoering gehouden.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 309