PRINS WILLEM GEORGE FREDERIK VAN ORANJE EN NASSAU. 185 de Sambre was gecombineerd „waaraan hij zijn persoon ten dienste van het vaderland „heeft blootgesteld, gelijk mede om den prijs dien wij „stellen op den onverschrokken moed en het beleid door „Hoog Dezelve in de hachelijkste oogenblikken betoond” zijn aanstelling tot generaal der cavalerie. Gedurende den volgenden veldtocht aan de Prins belast met het bevel over een korps Staatsche- en Oostenrijksche troepen. Reeds den 17den April verrichtte hij een aanval tusschen Landrecy en Kamerijk-; den 20sten April bestormde hij mede de verschanste legerplaats bij Landrecy, welke plaats van 2030 April werd belegerd en gebombardeerd. In de volgende maanden nam de Prins deel aan de verdediging des vaderlands, en werd hij belast met het bevel in Staats-Vlaanderen. Den 29sten Juli werd hij toegevoegd aan het Britsche hoofdkwartier, meerendeels tot staatkundige benoemingen. De inspanning van den Erfprins en van Prins Willem George Frederik tot verdediging van Brabant, Gelderland, ten slotte van de vesting Gorinchem, konden den ondergang van de Republiek der Vereenigde Neder landen niet voorkomen. De willekeur der regenten vóór en gedurende het bestuur van den Stadhouder Willem IV. vervolgens het bewind der Gouvernante, Prinses Anna, hadden het gemeenebest op de helling gebracht, waarlangs de patriotsche woelingen onder Willem V de hulk van Staat als een verhavende bodem deden af glijden en zinken. Op 18 Januari 1795 week Prins Frederik met zijne ouders en het gezin van den Erfprins naar Engeland. De val der oude Republiek plaatste hem korten tijd buiten het leger, tot hij in den zomer van het jaar 1795 door zijn vader werd belast met het bevel

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 320