188 PEINS WILLEM GEORGE FREDERIK VAN ORANJE EN NASSAU. Aan het Britsche hof ontmoette, hij Prinses Mary, een der jongere dochters van Koning George II en vroeg haar, hand: tot enkel rouw en teleurstelling voor beiden. In April van het jaar 1798 keerden de politieke ver houdingen zoo ongunstig voor Duitschland dat de Prins zich op nieuw ter beschikking van den Keizer stelde, ’t Liefst ware hij. ook met het oog op zijn gezondheid, in Duitschland gebleven onder de bevelen van den aarts hertog Karei. Maar Keizer Frans II had den Prins het opperbevel over het leger in Italië toegedacht. Alvorens droeg Zijne Majesteit hem op het leger en de position in Italië te gaan inspecteeren. Vóór zijn vertrek had hij het ongeluk in het „Prater'’ te Weenen van het paard te vallen en wel juist op den rechterschouder. Uit Italië terug gekeerd zijnde, bracht de Prins verder den zomer te Weenen door. In November werd hij op 24-jarigen leeftijd benoemd tot de hoogste militaire waardigheid, die van keizerlijk-koninklijk veldtuigmeester in het Oostenrijksche leger, en tevens belast met het opperbevel over het leger in Italië. Grootsche verwachtingen waren op Prins Frederik gebouwd! Bevoegde beoordeelaars meenden, dat zijne talenten als veldheer zelfs tegen Bonaparte waren opge wassen. HelaasNog geen vier weken nadat Prins Frederik het opperbevel had aanvaard, werd hij te Padua op het ziekbed geworpen. Een rustelooze werkzaamheid en het ongezonde klimaat sloopten zijn door de ver wonding van Werwick sterk ondermijnde gestel geheel, zoodat de Prins in den ochtend van den 6den .Januari overleed, aan de gevolgen van beeneter en van koudvuur. Een schok voer door de gelederen van het leger in Italië. Alle schouwburgen en openbare vermakelijkheden te Padua en Venetië werden gesloten. De geheele

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 323