190 PRINS WILLEM GEORGE FREDER1K VAN ORANJE EN NASSAU. De erfprins van Oranje had reeds bij het lezen der eerbewijzen, waarmede zijn broeder te Padua was ter aarde besteld, met zijn vader besproken, om zoodra de omstandigheden het veroorloofden, een gedenkteeken boven het graf op te richten. Doch Prinses Wilhelmina wilde, uit vrees dat de Franschen de overblijfselen van den gestorvene zouden verstoren, toestemming vragen aan den Koning van Pruisen om het lijk te doen bij zetten in den dom te Berlijn. Men moest echter wegens de aanzienlijke kosten en de onder de toenmalige tijdsomstandigheden daaraan verbonden groote moeilijk heden van deze plannen afzien. In Februari 1806 werd aan den beroemden beeld houwer Canova het ontwerp van een graf-monument opgedragen. Met groote voorliefde aanvaardde de kunste- op ’s Prinsen loopbaan in Oostenrijkschen dienst. Toen Prins Frederik Hampton Court in 1798 verliet, schreef zijne moeder Prinses Wilhelmina aan haar schoon dochter later Neerlands eerste Koningin te Berlijn. Fritz est aussi raisonnable pour sentir que le moment actuel ne serait pas prospère pour un établissement. A vee du tems, de la patience, de la resignation et une bonne conduite, soutenue de sa part, il peut espérer de parvenir a sa fin, si le bon Dieu le conserve en vie: niais il est impossible dans un eahos comine celui-ci d’en fixer l’époque.” Zijn laatste gesprek met zijn moeder had geloopen over de toekomst van Prinses Mary, ingeval hij mocht komen te overlijden. Prinses Mary is den geliefde barer jeugd langen tijd getrouw gebleven. Eerst op 40-jarigen leeftijd huwde zij met den Hertog van Cumberland.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 325