196 HERINNERINGEN AAN KONING WILLEM II, ENZ. j van Brussel zeggen, deze Koninklijke resi- Rouppe, oud Burgemeester van Brussel, Sylvain van de Weyer en den Graaf van der Burch. Het onderhoud duurde lang en men verspreidde intusschen onder het volk het gerucht, dat de gezanten waren opgesloten en de Prinsen niet de troepen binnen Brussel zouden trekken. Toen werden er barricaden opgericht en allen maakten zich gereed tot den strijd. Des avonds om 10 uur kwamen de gezanten in Brussel en werd de volgende proclamatie afgekondigd Medeburgers Het hoofd der burgerwacht is op uitnoodiging der Prinsen voor hen verschenen, begeleid van de heeren, Baron van der Smissen, de Hotton, Graaf van der Burch, Rouppe en Sylvain van de Weyer, en hebben daar, na het verlangen te hebben uitgedrukt dat de Prinsen alleen in de stad zouden komen, de zekerheid verkregen, dat de troepen de stad niet zullen binnen trekken, alvorens er op de voorstellen, die hier achter volgen, is geantwoord. Doch de Prinsen hebben aan hunne intrede in de stad Brussel voorwaarden verbonden, welke het hoofd en de andere leden der raad niet durven toestaan, alvorens den algemeenen wensch des volks door de Prinsen zelven gevraagd, te hebben geraadpleegd. Daarom gelooft de Commandant zich verplicht, het volgende stuk openbaar te maken, voorzien van de handteekeniugen der twee Prinsen. Gij kunt aan de goede burgerij dat de Prinsen aan de poort van i dentie zijn en hunnen armen openen voor allen, die zich met hen willen vereenigen. Zij zijn bereid in de stad te komen, omringd van dezelfde burgerij, en gevolgd van de militaire macht, die bestemd is om den lastigen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 331