203 HERINNERINGEN AAN KONING WILLEM II, ENZ. De zaken zullen met de Besturen en afzonderlijke personen behandeld worden in de taal, welke zij zullen verkiezen. Al de plaatsen, afhankelijk van dit Gouvernement, zullen aan personen gegeven worden van de Provinciën, die het samenstellen. De grootste vrijheid zal gelaten worden ten opzichte van het onderwijs der jeugd. Andere verbeteringen zullen nog beantwoorden aan den wensch der natie en de eischen van den tijd. Medeburgers, om onze wensehen te verwezenlijken, vragen wij u niets anders, dan uwe krachten met de onze te vereenigen en alsdan geven wij de verzekering al de politieke fouten te zullen vergeten, die er vóór deze proclamatie bedreven zijn. Om beter het doel, ’t welk wij ons hebben voorgesteld, te bereiken, roepen wij aller licht in, zal elke nuttige raadgeving ons aan genaam zijn, zullen wij ons omgeven door verschillende inwoners, die uitmunten door hunne vaderlandsliefde. Dat allen, die met hetzelfde gevoelen bezield zijn, niet vertrouwen tot ons naderen. Belgen, door deze middelen hopen wij deze schoone streek te redden, welke ons zoo dierbaar is.” De Kroonprins koos toen tot zijne raadslieden, de heerende Graaf van Aarschot, de Graaf van Celles, de Baron Surlet de Chokier, Collet, Ch. de Brouckere, Henri Cogels, Goelens, Veranneman, Fallon, de Gerlache et Ch. Le Hon. Om de Belgen nog meer voor zich te winnen, maakte hij als zijn voornemen bekend een nationaal leger opte- richten onder het bevel van den Generaal van Geen. Ware dit alles eerder gebeurd, de Prins had zeker onder de toejuichingen des volks het Bestuur aanvaard

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 338