276 PRINSES MARIANNE, ENZ. In het park haar eene bekend was t Deze boerderij x) Deze bestaat thans niet meer. -) Zie Notulen van Burgemeester en Wethouders. van dit Lustslot, liet de Koning voor boerderij r) bouwen, die tot aan haar dood als de Boerderij van Prinses Marianne”. j was volledig ingericht (zelfs het oud Chineesch porselein tot versiering en stoffeering ontbrak daar niet) en het was daar, dat de jeugdige Prinses het landbouwbedrijf grondig leerde kennen en zelf uitoefende. De jeugdige Prinses paarde aan levendigheid van geest, aanminnige vriendelijkheid en bezat bijzondere gaven van goedhartigheid, verstand en sterk geheugen. Als Jonkvrouwe nam zij op 19-jarigen leeftijd het iniatief, tot oprichting van een fonds van Weldadig heid, dat bestemd was om aan de armen van ’s-Graven- hage ondersteuning te verleenen en bijgestaan door een aantal aanzienlijke Dames van de Residentie mocht zij het genoegen smaken haren arbeid reeds in den eersten winter met goed gevolg bekroond te zien. Naar aanleiding van dit onder hare bescherming verkregen gunstige resultaat, werd dooi’ het stedelijk bestuur van ’s-Gravenhage in zijne zitting van 14 April 1830 besloten 2) „op de meest plechtige wijze, doorliet „tegenwoordige met het Stadszegel voorziene geschrift „te verklaren: „Hare Koninklijke Hoogheid Princesse Marianne der „Nederlanden te beschouwen: als eene „Geborene Burgeres" „van deze Hofstad ’s-Gravenhage En het zelve Diploma in een Gouden doos aan Hare Koninklijke „Hoogheid toetezenden met eene geleidende missive”. Deze missive luidt

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 414