306 HENDRIK, PRINS DER NEDERLANDEN. van een jacht-huisje, dat Prins Hendriks eigendom zoude wezen. Met liet schootsvel voor en troffel in de hand grondvestte de prins zelf het gebouwtje, dat later bij den plotselingen dood van Willem II herschapen werd in eene soort van Grieksche kapel, waar de bedroefde weduwe zich in troostrijke godsdienstige overpeinzingen kon afzonderen. In 1835 werd de kapitein ter zee Arriëns kommandant van Zr. Ms. fregat Maas, en werden er acht adelborsten van het Instituut te Medemblik aan boord geplaatst om met den Prins de reis naar onze West-Indische bezittingen te ondernemen. Zr. Ms. brik de Snelheid, een luie looper, vergezelde het fregat. Te Paramaribo ondervond de Prins van de zijde der bevolking veel hartelijkheid't was ook een ongewoon feit, een telg uit het vorstenhuis een bezoek brengend aan de kolonie. Vele oorlogsschepen lagen ter reede en werd den Prins gelegenheid gegeven op een koloniale schoener blijken te geven van zijne nautische bekwaam heid, die de goedkeuring van zijn kommandant wegdroeg,, Zijne aanwezigheid bij de inwijding van de Ned. Herv. Kerk te Paramaribo verhoogde zeker de plechtigheid van het oogenblik. Ook te Curacao was de vreugde groot over het vorstelijk bezoek; lang werd er niet vertoefd, omdat men in October te Texel wilde binnen vallen en New-York nog bezocht moest worden. De practische studiën werden dien winter door theo retische vervangen in het paleis op de Kneuterdijk, waar de Prins van Oranje toenmaals gewoonlijk den winter doorbracht. Er brak nu een tijd van rust aan, waar schijnlijk, omdat de Prins een groote reis in ’t verschiet hadtoch bracht hij in gezelschap van zijn oom Prins Frederik een bezoek aan het eskader van tien schepen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 445