307 HENDRIK, PRINS DER NEDERLANDEN. onder Schout-bij-nacht Siervogel te Texel, om eenige evolutiën mede te makenen bezocht hij met zijn vader en broeder het hof te Londen, waar de held van Waterloo waardiglijk werd ontvangen. De zomer werd hoofdzakelijk besteed aan de voor bereiding eener plechtigheidde geloofsbelijdenis als lid der Hervormde kerk zou in October worden afge legd. Dit geschiedde in het paleis des Koningsvele aanzienlijken, waaronder zelfs buitenlandsche prinsen, waren hierbij tegenwoordig. Den 3™ October nam met Prins Hendrik de geheele koninklijke familie deel aan het Heilige Avondmaal in de Groote Kerk te ’s Gravenhage. Inmiddels had de Prins den rang van luitenant ter zee 2e klasse (le luitenant) verkregen, en werd hij kort na de kerkelijke plechtigheid geplaatst op Zr. Ms. fregat Bellona, onder bevel van den kapitein ter zee Arriëns. De brik de Snelheid zou ook nu het fregat vergezellen. ’t Was een lange groote reis, die voor den boeg stond, een bezoek naar de ver verwijderde en uitgebreide be zittingen in de Oost-Indiën. Zr. Ms. stoomschip Curasao deed de beide schepen uitgeleide om te Hellevoetsluis weder binnen te loopen. Koers werd gezet naar Zuid-Amerika en na een hoogst voorspoedige reis het anker geworpen in de schoone baai van Rio Janeiro. Fransche, Engelsche en Sardinische eskaders lagen daar ter reede en wedijverden om den prins en den Hollandschen officieren beleefdheden te bewijzen. De edele daad van Van Speyk en de vernietiging van het Belgische leger in tien dagen tijds, had den Hol landschen naam in den vreemde goed gedaan. Doch niet alleen van de vreemde zeeofficieren, ook van de zijde der inwoners ondervond men vele beleefdheden, o. a.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 446