325 HENDRIK, PRINS DER NEDERLANDEN. maar de prins wist er den moed in te houden ®IIij arbeidde mee voor de jeugdige maatschappij, diende vaak zeer doeltreffende voorstellen in, en waarborgde de renten eener benoodigde leening van niet minder dan ruim drie millioen gulden. Zoo schonk hij ook zijne medewerking aan de stichting te Egmond aan Zee, ter verpleging van oude zeelieden, behoorende tot alle gezindten. Hij kwam er voor over en legde zelf den eersten steen en moest op aanhoudenden aandrang wel toestaan, dat de stichting zijn naam zou dragen. En zoo ging hij voort, op elk gebied, in elke richting, waar men hem riep, te komen, te zien, te geven en mede te leven! Den 24sten Augustus 1878 trad de prins voor de tweede maal in het huwelijkthans met de dochter van een broederszoon des ouden Keizers van Duitschland, Prinses Maria van Pruisen; hij leidde haar Nederland binnen met de woorden: „nu zult gij een land zien, gezegend en groot door de vrijheid Doch slechts kort was hem dit tweede echtgeluk gegund. De prins en prinses wenschten tegenwoordig te wezen bij het huwelijk van Z. M. Willem III met Prinses Emma van Waldeck-Pyrmont, doch eene lichte onge steldheid des prinsen deed den lijfarts de reis afraden. Oogenschijnlijk nam de prins in beterschap toe, en den 12don Januari ontving hij zelfs den heer von Block- hausen, die Luxemburg bij het huwelijk te Arolsen vertegenwoordigd had. Den volgenden dag onderhield hij zich met zijne omgeving over zijne benoeming tot admiraal der vloot met den titel van maarschalk, een titel hem door den Koning bij diens huwelijksfeest

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 463