337 GROOTHERTOGIN VAN SAKSEN. 22 Uitstekend geleerde en Göthekenner, toenmaals president van het „Reichsgericht”. hoogste rechterlijk collegie in Duitschland. 2) Overgenomen uit een eigenhandig schrijven van H. K H. de Groothertogin aan HDz. secretaris-thesaurier, schrijver van dit opstel. „donné des satisfactions par Ie sentiment que la Bonté „Divine accorde sa bénédiction aux intentions droites désin téressées et au dévoument a servir le vrai et le bien. En op 23 Juni d. a. „Les journées du 20 et 21 se sont bien passées. „J’ai l’espoir que les fondements d’une chose réellement „viable et de portee ont été bien jetés. Le président „Simson m’a adressé Dimanche devant un aréopage „d’hommes qui comptent, des paroles si belles, touchantes „et honorantes que j’en ai été fort émue. Vous savez „comment je sens et que les choses partent du fond „de mon être, sans songer a autre chose qu’aux obli- „gations a remplir. J’ai pris ces paroles trés simple- „ment et j’ai répondu de mon mieux et en termes trés „sérieux, je n’étais nullement prépapée a une allo cution oflicielle 2) De nu vastgestelde plannen werden geleidelijk, doch vastbesloten volvoerd, zooals de Groothertogin alles wat zij ondernam, zelf regelde, met vaste hand door zette, alle bezwaren overwinnende en alleen raad of voorlichting aannemende van enkelen, die door haar daartoe aangezocht werden, en dien zij dan ook haar volle vertrouwen schonk. De man om aan het hoofd te staan van het archief, werd gevonden in Professor Erich Schmidt, geboortig uit Jena, en die de eerste plaats in de leerstoel der letterkunde bekleedde aan de universiteit te Weenen. Eenige jaren later werd Schmidt, die om persoonlijke

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 475