365 DE DOMEINEN VAN HET HUIS VAN ORANJE. T) In de Kantoor Tiel provincie Gelderland. Buren, Erichem, Tricht, Buur- malsen, Zoelen, Beusichem. EistHuisen. Harderwijk: Nijkerk, Putten, Voorthuizen (on der Barneveld). Apeldoorn. Kuilenburg: Vianen,Leerdam, Kuilenburg, Ever- dingen, Hagestein, Acquooi. In de provincie Limburg. S1. Truijenbehoort thans tot België. Voorts in Zuid-Brabant, Namen, Henegouwen, Luik en Limburg eenige bosschen, alle in België, waarvan het bosch van Soignies bij Brussel 8000 H.A.) verreweg het grootst en dat van Carnillon bij Seraing 60 H.A.) het kleinst was. Het spreekt vanzelf' dat bij de scheiding van België de aldaar gelegen goederen voor ons Vorstelijk Huis verloren gingen, maar door de zorgvuldige administratie der opgesomde bezittingen, waarvan eenige zooals die onder Hulst en Kuilenburg zeer belangrijk zijn, zal daarvoor in de opbrengsten wel vergoeding zijn gevondenvoor de prestige welke aan de vroegere domeinen was verbonden werd echter geene vergoeding geschonken. Al eindigt derhalve hier eigenlijk het historische overzicht der Vorstelijke domeinen mogen wij van dit onderwerp niet afstappen zonder den huidigen toestand te schetsen en te vermelden dat de Koninklijke familie nog eenige particuliere bezittingen heeft verworven belangrijk genoeg om ze op te sommen. Vooraf moeten wij opmerken dat aan Koning Willem I en zijne den troon bekleedende afstammelingen als woonverblijf in

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 502