383 HET TEGENWOORDIGE PALEIS IN HET KOORDEINDE, ENZ. van Willem Goudt bedroeg 3374 terwijl de boomgaard in het Koordeinde op een waarde 200 il’ 'sjaars werden geschat. Het inkomen het huis en van Zijn salaris als ontvanger-generaal van de beden bedroeg 800 ip 'sjaars. 3) Kersmis 1543 wordt de rekening van de ontvangst van de beden enz. verantwoord door de Wed. Goudt, terwijl zij den 8en Mei 1544 verzocht „omme op haer te verheffen de helft van alsulcke leengoederen als staende huwelyck tusschen haer ende haeren man geconquestreerd” waren, 't Nieuwe Register p. 74ve. R. A. gouden Paternoster met eenen rinck, dairinne staet een schilt van eenen dyamant, die hebben sullen hair suster van Chanu, met condicien dat die nae hair doot comen sullen op Hector van Chanu haer zoon en nog een gouden keeten van xcvn angeloten met een baege van een roetse van diamanten, die hebben sal joncvr. Cornelia van Chanu hair nichte ende een ander gouden keeten waerdich sijnde twee hondert Karolus gulden, die hebben sal Helena van Chanu oick hair nichte.” Uit deze beschikkingen blijkt wel dat de financieele toestand van de familie Goudt niet ongunstig was. Toen dan ook in 1543 Willem Goudt overleed 2) kwam er weldra een huwelijkscandidaat voor het rijke weeuwtje opdagen en hoewel jonkvrouw Marie zooals zij doorgaans genoemd werd haar eerste jeugd reeds verre achter zich had, liet zij zich met welgevallen ijverig het hof maken door een jong edelman uit de zuidelijke Nederlanden, die in 1546 of 1547 uit Bour gogne naar den Haag was gekomen. Deze aanbidder, Jonkheer Guillaume Ie Grandt. die pas den leeftijd van 23 jaar had bereikt, slaagde er in 1547 in haar hand te verwerven. De gevolgen van dit onberaden huwelijk bleven niet

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 518