Pieter Moons Willemz., de vader van de bekende Mag dalena Moons. zekere Jan Franchois, die in Brussel komende en van het geval onderricht zijnde hem te spreken had zien te krijgen en op zijn verzoek naar den Haag was gereisd om van Mevrouw Le Grandt „zeeckere stricken ende verificatie” te verkrijgen en haar tevens opheldering te vragen over haar weinig vriendschappelijk optreden. „Joncvrouw Marie in der saecke (nu) anders onder richt zijnde, hadden denzelfden Le Grandt te kennen gegeven alle tgund zij deur inductie ende onderwijs van de voorss. Rollé gedaen hadde ende haer metten voorss. Jan Franchois ende eenige andere harer vrunden beraden hebbende, hadde denselven Jan Franchois weder na Brabandt gesonden met nyeuwe procuratie, in houdende revocatie van hare voergaende procuratie den voorss. Bolle gegeven.” Jan Franchois had zich toen voor hem borg gesteld en voor schepenen een vonnis weten te verkrijgen, waarbij hij uit de gevangenis was ontslagen. Nauwelijks in den Haag teruggekeerd had Le Grandt het aantal processen waarin hij gewikkeld was, nog met een vermeerderd en tegen zijn snooden neef een aanklacht van „injurien” ingediend. Jan Franchois had de familie Le Grandt ten zelfden tijde nog een belangrijken dienst bewezen. Toen n.l. de weduwe en erfgenamen van den gewezen ontvanger generaal der beden in Holland, Pieter Moons, een vordering tot betaling hadden ingesteld van een bedrag van 4172 H>' 10 sch. welke zij ten achteren waren, en bij niet-betaling met executie dreigden, bad hij deze pretensie overgenomen. 386 HET TEGENWOORDIGE PALEIS IN HET KOORDEINDE, ENZ.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 521