390 HET TEGENWOORDIGE PALEIS IN HET KOORDEINDE, ENZ. voordeelig gepasseerd naar Brussel te vervoeren, alwaar hij op Treurenberg in hechtenis werd gezet. Vervolgens naar Vilvoorden overgebracht overleed hij aldaar den 12on Maart 1569. Le Granclt onderging evenwel zelf in 1570 een dergelijk lot, toen hij, op last van den hertog van Cleef, gouverneur en kapitein generaal van den Koning, te Antwerpen ontboden zijnde, aldaar gevangen werd gehouden. Hoe het verder met hem is afgeloopen is mij niet bekend, maar vrij zeker is het dat hij nimmer meer in den lande is teruggekeerd. Den 12eu Maart 1570 werd de oudste schepen van den Haag provisioneel geordonneerd om het baljuwschap in zijn plaats waar te nemen, (Zie de Riemer dl. II. p. 43.) 3) Register Civiele Sententien van het Hof van Holland 1548 no. 246. R. A. 2) ,2e Volume des Appoinctemens sur requeste, actes de Curatels, tuteles et Cautions”. No 262 van den inventaris van den Grooten Raad van Mechelen. R. A. Brussel. in den Hage daer zij inne woenden metten boomgaert ende andere alle zijne toebehoiren, mitsgaders den huysraet, silver, góudt, gemunt ende ongemunt, soe tselve ten tijde van den eersten overlijdene bevonden soude werden” enz. De schuldeischers lieten hem evenwel geen rust, voor het Hof van Holland en voor den Grooten Raad van Mechelen duurden de processen eindeloos voort en eindelijk, bij decreet van den Grooten Raad van 2 Juni 1565, werd zijne woning in het Noordeinde ter instantie van Vrouwe Anna de Chanu wegens schuld verkocht. Eigenaar werd voor de som van 4600 pond Mr. Anthonis de Malfiance, heer van Journicourt, advocaat voor den grooten Raad van Mechelen, 2) Deze zette evenwel het volgende jaar het perceel van de hand, want volgens acte van transport voor schepenen van ’s-Gravenhage d.d. 6

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 525