391 HET TEGENWOORDIGE PALEIS IN HET KOORDEINDE. ENZ. Anna de Chanu was in tweede huwelijk gehuwd met Van Bronkhorst, terwijl zij een tiental jaren later opnieuw weduwe geworden zijnde, een derde huwelijk aanging met Pieter de Febure van Armentiers (huwelijksvoorwaarden 10 Jan. 1575). Keg. v. Tr. R. A. p. 144'’. 2) Mr. Quintijn Weitsen, raad van het Hof van Holland, over leden in April 1565, was in tweede huwelijk gehuwd geweest met Adriana van Persyn. 3) De heer van Persyn noemde zich in offieieele stukken ,Mr. Pieter- van Ainstelredam”. Maart 1566 werd door Mr. Dirck van Bronkhorst als procuratie hebbende van Mr. Anth. de Malfiance over gedragen aan Laurens van Bronchorst, ridder ende vrouwe Anna de Chenu sijn geselnede ende elcken van hem, voer he.mluyden haerluyden hoirs ende actie van hem hebbende, alsulcken groot huys, boemgaert ende erve inette laen ende met sijnen toebehooren eertijts toebehoert hebbende wijlen Joncfrouw Marie Gerritsdr van Greveroede” enz. „als den voorss. Malfiance tselve bij decrete van den voorss. Groeten Raide gecoft heeft ende hem bij een deurwaerder van den selven Raidt gelevert ende in possessie van dien gestelt was.” De koopsom bedroeg toen 6200 gulden. Het perceel kwam dus nu in handen van de eenige erfgenaam van de Wed. Grondt en haar echtgenoot, maar deze koopers kunnen niet onder de bezitters van het huis worden medegerekend, want reeds een week nadat zij het perceel in eigendom bekomen hadden, droegen zij het wederom op dezelfde condities over aan Jonkvrouw Adriana van Persijn, Wed. van Mr. Quintijn Weijtsen, heer van Brandwijk 2) en aan haar broeder Mr. Pieter van Persijn. 3) Deze overdracht vond plaats volgens een door beide partijen gesloten overeenkomst dd. 8 Jan. 1565 (1566).

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 526