395 HET TEGENWOORDIGE PALEIS IN HET KOORDEINDE, ENZ. Jhr. Mr. J. K. J. de Jonge. Louise de Coligny. -) Louise de Coligny par le Cle Jules Delaborde. t I. p. 154. Frederik Hendrik in liet begin van December 1584 naar Leiden vertrekken. Haar andere stiefdochters hadden verschillende bloed verwanten van vaderszijde tot zich genomen. Zoo waren Maria en Anna na den dood van den Prins naar Buren vertrokken, Emilia was te Dillenburg blijven wonen en Flandrina in Frankrijk bij made. du Paraclet, terwijl Caterina Belgica was toevertrouwd aan de zorgen van haar meter gravin van Schwartsenburg. 2) Louise de Coligny bleef gedurende den winter te Leiden, maar in het voorjaar van 1585 verzocht zij opnieuw toestemming om met haar kinderen naar Vlissingen te vertrekken. Hun Hoog Mogenden schenen toen hoffelijker gestemd en maakten geen bezwaar tegen de voorgenomen reis. Einde Mei of begin Juni komt zij te Vlissingen aan, waar zij haar intrek nam in de woning welke Prins Willem I als markgraaf van Veere en Vlissingen aldaar in eigendom bezat. Daar schijnt zij zich beter thuis te hebben gevoeld; althans wij zien haar eenige jaren achtereen rustig in Zeeland verblijf houden. Slechts nu en dan maakt zij een uitstapje naar het noorden. In November 1585 vertoeft zij om reden van diplomatieker! aard een paar dagen in den Haag en Leiden en keert vandaar terug naar Middelburg om daar eenigen tijd haar verblijf te vestigen, wijl zij haar woning te Vlissingen tijdelijk aan graaf Leycester had afgestaan, die aldaar bij zijn komst op 19 December zijn intrek nam. In November 1587 maakt zij een uitstapje naar Friesland, waar haar stiefdochter Anna in het huwelijk

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 530