Met Brabantine waren nu alle dochters van Prins Willem I, behalve Charlotte Flandrina, die in het klooster van St. Croix den sluier had aangenomen en aldaar als geestelijke zuster overleed, gehuwd, daar Ook Catharina Belgica in Sept. 1596 gehuwd was met den graaf van Hanau te Leeuwarden. tember kwam hij hier aan en nam zijn intrek bij zijn schoonmoeder en schoonzuster, waar hij geruimen tijd vertoefde. Nog voor zijn zending ten einde liep had Louise de Coligny evenwel plannen gemaakt opnieuw de reis naar haar geliefd geboorteland te ondernemen, onï" de laatste en meest geliefde stiefdochter, die zij nog bij zich had. eveneens een echtgenoot in de armen te voeren, In October deelt zij den Staten mede „van meyninge te wesen met hare presentie te vereeren de bruilofsfeest van juffr. Brabantina van Nassau met den heer van Trimouville en tot dien eijnde naer Vrankrijck te reijsen.” „Juffrouw Brabantina” die eveneens in hetzelfde jaar een aanzoek had ontvangen van den jeugdigen hertog Henri de Kohan door wien zij zich reeds lang het hof had laten maken, had evenwel de voorkeur gegeven aan den rijken hertog Claude de la Trémouille. Haar 13-jarigen broeder Frederik Hendrik, die zich van de plotselinge verandering in de affecties van zijn zuster geen voldoende rekenschap kon geven, schreef haar den 20sten September zeer verontwaardigd „Madame, car vous la serés bientost, je m’estonne fort que vous avés abandonné le pauvre Monsieur de Kohan, pour en prendre un autre, que ne vous a pas fait tant de service que luy. Je m’asseure que, s’il le scjavoit il prendroit incontinent querelle avec luy et le défiéroit au combat. J'ay esté tout estonné d’entendre ce changement: Je ne m’y attendais nullement. Je ne 406 HET TEGENWOORDIGE PALEIS IN HET KOORDEINDE, ENZ.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 541