i) J. Delaborde t. I. p. 350. die maand Hun Hoog me scaurais pas imaginer coniine cela s’est faict sitost.” Op verzoek van Louise de Coligny om Frederik Hendrik met zich te mogen nemen naar Frankrijk om den koning „reverentie” te doen, was dezen keer goed gunstig beschikt, op conditie evenwel, „van haren soon ten langhsten binnen sjaers of eer in dese landen weder te brengen.” „Graaf Henderick Frederick’’ zooals hij toen nog officieel genoemd werd, verscheen in December in de vergadering van de Staten-Generaal en Staten van Holland om afscheid van de Heeren te nemen en hen tevens voor deze vergunning te bedanken. Zijn gouver neur de heer van Dommerville ging met hem mede. Het hooge gezelschap scheepte zich in Januari 1598 te Dieppe in en den llen Maart werd het huwelijk te Chatellerault voltrokken Louise de Coligny gedurende haar verblijf'in Frankrijk verder te vergezellen, ligt niet op onzen weg. wij kunnen hier volstaan met de mededeeling, dat Frederik Hendrik den 7en Januari 1599 door de Staten werd teruggeroepen en ondanks de vertoogen van den Koning en de Prinses om zijn verlof te verlengen, zich genoodzaakt zag in April te moeten vertrekken. Den 23en van verscheen hij weder in de vergadering van Mogenden. Louise de Coligny bleef evenwel op haar goederen achter en keerde eerst in Februari 1603 naar den Haag terug. Dè Prinses leidde in de residentie, wanneer zij niet in politieke beslommeringen was betrokken, een rustig HET TEGENWOORDIGE PALEIS IX HET KOORDEINDE, EXZ. 407

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 542