408 HET TEGENWOORDIGE PALEIS IN HET KOORDEINDE, ENZ. Prins Maurits. haar dwongen en en kalm leventje. Zij had haar kabinet waarin zij het grootste gedeelte van den dag doorbracht, zoo gezellig mogelijk ingericht. Gevuld met souvenirs aan haar stiefdochters en kleinkinderen leefde zij in herinnering dag aan dag met hen voort. Nu en dan kreeg zij bezoek van Emilia van Nassau, die gehuwd was met don Emanuel van Portugal en hare kinderen en die evenals de gravin van Sohns te Delft verblijf hield. Deze laatste zag zij evenwel slechts zelden, want, zoo schreef zij kort na haar terugkomst aan Mme. de la Trémouille: „La Comtesse de Solms ne bouge de son logis, presque tousjours malade de facon que ma solitude n’est guéres interrompue par les dames qui sont icy. Je fais faire force ouvrages, et ne me vais guères promener, de facon que mon cabinet que vous connaissez et moy nous tenons bonne compagnie.” In deze brieven aan haar kinderen en voornamelijk aan haar geliefde Brabantine vertelde zij zoo onge- intiem mogelijk alle nieuwtjes uit den Haag. Zoo schreef zij in denzelfden brief verder: „M. de Bar- nevelt a marié ces jours passez sa jeune fille au Sr. van der Myle, qui est un fort honneste jeune homme. Nous y avons esté trois jours durant, tous les soirs en festin. Cela s’appèle cinq heures de table et puis le bal ou vostre aisné triompha de danser toutes sortes de danses, pour me monstrer qu’il n’a rien oublié: mais mon fils ne danse plus rien que des allemandes. Vous n'avez jamais rien vu tant sur la gravitéje pense qu’il a appris cela en la Germanie. Frederik Hendrik had zij veel veranderd gevonden: „notez, que monsieur mon fils est un vrai singe de son

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 543