XL VI G EM EENTE-SECRETAR1E Eerste Afdeeling. Het bureau wordt gehouden boven het voormalig politiebureau aan de Groenmarkt. Opgaven van de chefs en den invys'nt.iv der verschillende kantoren en afdeelingcn van het Plaatselijk Bestuur. Hoofdcommies Jhr. Mr. W. Roëll. belast met de volgende werkzaamhedennationale militie schutterij: inkwartiering met inbegrip van de militaire transpoitmiddelen: keuring van voor den krijgsdienst geschikte, paarden: politie, benevens de algemeene politie verordening; jacht en visscherij; openbare middelen van vervoer; wet houdende bepalingen omtrent de opruiming en het beheer van vaartuigen en andere voorwerpen, in openbare wateren gestrand of gezonken; medische politie; veterinaire politie; wet betreffende de maten, gewichten en weegwerktuigen wet betreffende de wering van de druifluis; wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank; wet tot vaststelling van bepalingen bij het voorkomen van hondsdolheidwet tot regeling van het staatstoezicht op krankzinnigen: openbaren eeredienst; arbeidswet: veilig heidswet; wet op den waarborg der gouden en zilveren werken; verkiezingen met het opmaken der kiezerslijsten; jaarverslag; attestation de vita: legalisation: collecten, bedoeld sub. 2°. van het Koninklijk Besluit van 22 Septem ber 1823 (Staatsblad n°. 41); repertoire van den secretaris; houden van alle lijsten en roosteis van de leden van den raad en van commission: opmaken van alle akten, uit gezonderd de eigendomsaktenverrichten van alle verdere werkzaamheden, welke niet aan andere afdeelingen zijn of kunnen worden opgedragen. De Secretarie is dagelijks geopend van ’s morgens 9t/s uur tot des namiddags 3 uur, zoo tot het bekomen van infor- matiën als tot het verkrijgen van paspoorten en andere akten. Attestatiën de vita worden afgegeven ’s Maandags, Woens dags en Vrijdags, van ’s morgens 10 tot’s namiddags 1 uur. <3---

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 54