XLVII Q 9 -© Tweede afdeeling. Hoofdeommies: Mr. J. W. Smidt. Derde Afdeeling. Hoofdeommies: Jhr. Mr. M. van Reenen, belast met de volgende werkzaamhedenopenbare werken en eigendommenverordening op de bouwpolitieverordening op het innemen van gemeentegrond en gemeentewatergas fabriek, duinwaterleiding en openbare reiniging (voor zoover het technische en het administratieve gedeelte betreft): brandwezenconcession van verschillenden aard verzekeren tegen brandschade van alle onroerende en roerende goederen der gemeente; het opmaken van alle akten van eigendom en het zorgvuldig bewaren daarvanligger van de wegen en voetpaden: wet regelende het toezicht op het gebruik van stoomtoestellenwet tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; veiligheidswet; wet regelende Bij den aanvang van ieder kwartaal heelt daarop eene uit zondering plaats, waarvan te voren in het dagblad der ge meente aankondiging wordt gedaan. belast met de volgende werkzaamhedencomptabiliteit der gemeente, met inbegrip van het opmaken van de begroeiing en de rekening en alle daarmede in verband staande werkzaam heden de verificatie van rekeningen van aan de gemeente rekenplichtige instellingen of personen; de gasfabriek, de duinwaterleiding en de openbare reiniging (voor zooveel het finantieel gedeelte betreft): belastingen der gemeente, met het opmaken dei- kohieren en de behandeling der aanvragen om afschrijving of restitutie van Hoofdelijken Omslag enz.; rijksbelastingen, met uitzondering van de grondbelasting: legaten en erfstellingen; onderwijs (hooger-, middelbaar-en lager) met kunsten en wetenschappen, benevens landbouw en nijverheid: armwezencollecten bedoeld in de armen wet; het register der ambten; algemeene statistiek.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 55