433 ORANJE TE SCHEVENINGEN. 28 Z. uitdrukking van de voetzolen tot De boot van Huib Vrolijk was een z.g. garnalenbootje, ook gebezigd voor de schelvischvangst. Vlotgehouden schuit. Vlotworden beteekent, dat het vaartuig af kan komen of varen bij vloed of opkomend tijhier is de schuit vlotgehouden, d. w. z. dat zij kan afvaren, zelfs bij eb of laagwater, een gelijkstaande met „op stroom liggen” d. i. ten allen tijde tot vertrek gereed zijn. „Daer gunter achter de kerk rusten.” De gegoeden werden in de kerk begraven, de overigen op het kerkhof, dat de kerk omringde tot den duinvoet bij de Kerkwerf. Elf bommen zijn bevracht met goederen van het Hof, niet dertien of zelfs twintig, zooals hier en daar vermeld wordt. Stuurnian-reeder, d. i. eigenaar eener schuit, door hem-zelf gestuurd. Hozen zijn leeren broeken, die de oksels reiken. D. v. zal later van dominé Faassen de Heer en de guides, vulgo gidjes, het een en ander verteld worden. Over Dirk van Duijne (15 October 1793/22 November 1872) een enkel woord. Bij de onthulling op het Plein 1813, den zeventienden November 1869, waren, op uitdrukkelijk verlangen van Prins Frederik, tegenwoordig Dirk van Duijne en de engelsche admiraal Sir William Hutcheon Hall, in 1813 cadet op The warrior. Sir William logeerde met zijn echtgenoote in den Ouden Doelen Van de vele huldeblijken, den eenvoudigen Van Duijne toen te beurt gevallen, mogen een paar coppletten van I. H. B. volstaan:

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 568