BUITENLANDSCH POSTVERKEER. LIK ■O gefrankeerde brieven 'P^l/a cent tot en met 15 gram, briefkaarten 5 cent, papieren, gedrukte stukken, monsters enz. 21/, cent per 50 gram of minder; monsters minstens 5 cent; papieren en bescheiden minstens 12]/s cent. b. Voor de meeste overige landen: voor gefrankeerde brieven 25 cent, briefkaarten 71/2 cent, papieren, gedrukte stukken, monsters, enz. 5 cent per 50 gram of minder; monsters minstens 7!/3 ct., papieren en bescheiden minstens '15 cent. Het port der brieven naar België bedraagt 10 ct.dat van druk werken, dagbladen en tijdschriften die minstens éénmaal per week verschijnentot 25 gram 1 ct.. 25100 gram 2*/s cent. 100200 gram 5 ct.. verder elke 100 gram of gedeelten daarvan 2>fe ct.; en dat van andere drukwerken: tot 15 gram 1 ct., van 15—50 gram 2I/«cent, verder 21/- cent meer voor elke 50 gram of gedeelte daarvan. Voor plaatsen in Jdelgic en Duiischland binnen het grensrayon bedraagt het port 5 cent. C-- --O steld. Kosten voor elke quitantie afzonderlijk 5 ct. Boven 10. moeten de kwitantiën van plakzegel a 5 ct. voorzien zijn. Inleve ring der kwitantiën opeen „borderel” dat tegen betaling van l/2 cent verkrijgb. is. Borderellen voor buitenlandsche kwitantiën zijn tot nadere aankondiging kosteloos verkrijgbaar. Postspaarbank. Inlagen en terugbetalingen aan allo postkantoren, bijkantoren en daartoe aangewezen hulpkantoren. Inlage minstens 25 ct. Voor kleinere bedragen kosteloos formulieren verkrijgbaar voor 20 frankeerzegels a 5 ct., voor scboolspaarbanken van 100 a 1 cent. Inlage in een spaarbankboekje (kosteloos verkrijg baar). Bij de eerste inlage eene verklaring te teekenen. Terug betalingen alleen aan den inzender of zijn gemachtigde. Rente 2.64 pCt. ieder jaar bij te schrijven. Vrijdom van port voor brief wisseling tusschen de inleggers en den Dir. der Postspaarbank. Brieven, Briefkaarten enz. a. Voor Europade Vereenigde Staten van Noord-Amerika- Canada en New-Foundland, Aziatisch Turkije, Egypte en Perzië (bij verzending over de Zwarte Zee) bedraagt het port: voor

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 67