9 van hetgeen in de depóts onder hun beheer aan- aan handschriften, archiefstukken, brieven, gedrukte enz., alleen door laatstgenoemde goedgunstig werd om opgaaf wezig is - stukken beschikt. Van de andere Commissies uit „Die Haghe” valt niet veel mede te deelen. De Commissie voor de Ridderzaal liet nog niets van zich hooren, terwijl de Commissie voor de restauratie van de Assen- delfttombe, hoewel reeds met vrucht werkzaam geweest zijnde, nog geen rapport heeft ingezonden. En wat de Commissie voor het Historisch Adresboek betreft. haar Bestuur heeft gemeend aan dat van „Die Haghe” te moeten voorstellen om bij gebrek aan belangstelling van de leden voor hetgeen zij beoogt, die Commissie te ontbinden, daar op de voorlaatste vergadering in het vorige jaar van de 10 leden slechts één lid en in de laatste bijeenkomst in dit jaar geen enkel lid ter vergadering was verschenen. Het is mij evenwel een bijzonder genoegen te kunnen eonsta- teeren dat de Dames, die op het Rijksarchief de acten uit de transportregisters extraheeren, daarmede met bijzonder veel lust en ijver voortgaan, zoodat nu reeds 36 jaren door hen zijn bewerkt. Dit werk, hetwelk de basis zal vormen waarop het historisch Adresboek moet worden opgetrokken, zal geregeld worden voortgezet. Daar evenwel slechts twee personen eraan werken, kan deze arbeid uit den aard der zaak slechts langzaam vorderen. Eenige meerdere financieele steun van particuliere zijde ware zeer gewenscht om eene spoediger afwerking te bevorderen. Aan het slot van mijn verslag moet ik nog van een groote teleurstelling gewag maken welke de vereeniging van de zijde van het Gemeentebestuur ondervond en die reeds uit de Dagbladen bekend zal zijn. Het betreft n.l. de weigering van Burgemeester en Wethouders op een verzoek van het Bestuur om bij gelegenheid van den intocht van IIM. Koningin Wilhelmina een fraaie eerepoort met tribunes voor de leden in het Korte Voorhout te mogen oprichten. Hoewel het Bestuur, door de aanvankelijke weigering niet ontmoedigd, in een tweede request getracht had aan de bezwaren van Burgemeester en Wethouders te gemoet te komen, werd evenwel opnieuw een afwijzende beschikking ontvangen. Het Bestuur heeft gemeend zich bij deze beschikking te moeten neerleggen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 99