I 125 Wij keeren wij, staande 1) Zie Haagsch Jaarboekje 1897, blz. 139. 2) Zie de aanteekeningen van Prof. Fruin op Droste. 3) Later werd dit een ouden-mannenhuis. EENE WANDELING DOOR ’s-GRAVENHAGE. moet zich ook het huis bevinden waar de heroemde Constantijn Huygens op 4 Sept. 1596 werd geboren. J) Op den hoek van de Korte Nobelstraat zien wij het huis genaamd „de Hollandsche boterton”, niet bewoond door een boterhandelaar, zooals men op den naam afgaande zou denken, maar gekocht door Jasper van Wentsenburch, koopman in wijnen, van Barthout Regenbooch, herbergier. Ook de Gravinne van Warfusée heeft in deze straat eene aanzienlijke woning. Zij is gehuwd met Lodewijk van Schagen van Beijeren, Graaf van Warfusée, Heer van Oud en Nieuw Goudriaen, Kapitein in het Regiment van Godaert van Reede, Heer van Ginckel. 2) In de Juffrouw-Idastraat, de tweede straat aan onze linkerhand, genoemd naar eene Jonkvrouwe Ida van Dorp, bevinden zich ook vele fraaie huizen, bewoond door de Vrouwe van Moncourt, Juffrouw Cannoy, de Predikanten van Baelen en Daniël Pels, den Raadsheer Helt, nog eenige ambtenaren en anderen, terwijl wij het laatste gedeelte van de Oude Molstraat doorgaande, de Wed. van den Raadsheer Schotte aantreffen, benevens de Wed. en erfgenamen van den Baron van Gent, Monsieur van der Heijden, de erfgenamen van Dr. de Cocq, den wijnkooper Gerrit van Teylingen en het Sacramentshuis, toebehoo- rende aan het H. Sacraments-gilde. In de daarbij gelegen Annastraat wonen Philip van Veen, de Wed. en erfgen. van den Advocaat de Cocq, Joris van Adrichem, Balten van Maerlë-en de Wed. van Matheus van Maerle. nu nog even naar de Markt terug, waar voor de herberg „het Hoff van Hollandt”,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 138