EENE WANDELING DOOR ’s-GRAVENHAGE. I3I Lambert Groene- Briefwisseling tusschen de Gebroeders van der Goes. Historisch Genootschap 3e Serie 10. moordenaar buiten ’s landshij werd bij verstek veroor deeld tot verbanning met verbeurdverklaring zijner goe deren. Jaren lang mocht hij zijn vaderland niet betreden, tot hem eindelijk op 12 Januari 1673 kon gemeld worden, dat hij van den Stadhouder Willem III een generaal pardon had gekregen, waarop hij na eene twintigjarige afwezigheid weder in den schoot zijner familie mocht terugkeeren. f) Een blik slaande op den Visschersdijck aan het einde der Korte Molenstraat, die evenals de Prinsenstraat bewoond wordt door kleinere winkeliers en ambachtslieden, komen wij terug langs de noordzijde van de Molenstraat, voorbij de woningen van den Advocaat Cromstrijen, Samuel de Marolles, den voorlezer Pieter Gerard, de Wed. en erfge namen van den Procureur Rosenboom met de „erfenisse” van de Wed. van Simon Stevin zijne schoonmoeder, die ten tweeden male gehuwd was geweest met Jhr. de Viry. Verder is de rechterlijke macht weder goed vertegen woordigd door eenige Advocaten en zien wij ook het huis van den bekenden geneeskundige Dr. Helvetius, alsook de huizen van Jacob van Blenckvliet, „laeckencooper”, Jan Feijt, mr. kleermaker, den eerste-Deurwaerder Jan van Ceulen en anderen. Weder in het Noordeinde gekomen, gaan wij steeds aan den linkerkant langs de huizen van de erfgenamen van Pieter Hanneman, van Vileers en van d’Overschie, van Framjoys Doubleth, Heer van velt, enz. Maar hier zijn wij reeds genaderd tot „het Oude Hof”, waarbij wij ons eenige oogenblikken moeten ophouden. Op den grond, waarop dit huis gebouwd is, stond eerst de woning van Willem Goudt, Ontvanger-Generaal van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1901 | | pagina 145